Перейти до основного вмісту

Наш Блог

Метадонова залежність

Метадон - речовина, що є синтетичним опіоїдом. Він має виражену знеболюючу дію, схожу з морфіном (хоча його хімічна структура - інша). Метадон довгий час використовувався як замінник героїну та інших наркотичних речовин цієї групи в рамках так званої «метадонової програми». Він повинен був стати «меншим злом» для наркозалежних, однак сам перетворився на страшну загрозу.

Лікування залежності від спайса

Залежність від курильних сумішей, зокрема від спайса, - явище відносно нове. З'явився спайс на ринку в 2006 році і моментально поневолив багатьох підлітків. Прагнення наслідувати «просунутим» знайомим, «модний» спосіб зняти напругу, бажання пізнати щось незвідане, заборонене і зараз залучає до куріння спайсу все більше молоді.

Героїнова залежність

Героїн - наркотична речовина, яку отримують з опійного маку. Героїн синтезований в 1874 році. Спочатку його використовували в медичних цілях у якості замінника морфіну, однак пізніше героїн через сильне звикання став справжньою проблемою для людства.

Залежність від марихуани

В останні роки все більше людей звертаються в наркологічні клініки для лікування залежності від марихуани. Марихуана - це психотропна речовина, яку отримують з рослини каннабісу (Cannabis) шляхом висушування і подрібнення.

Як кинути пити: поради нарколога з позбавлення від алкогольної залежності

Офіційна медицина в особі Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) ще в 1952 році визнала алкоголізм хворобою. Це складне, хронічне психічне захворювання з неухильним наростанням симптоматики, що є різновидом токсикоманії. Воно проявляється в патологічній пристрасті до алкоголю з розвитком психічної і біохімічної залежності від нього. На жаль, багато людей, які страждають на цю хворобу, не до кінця усвідомлюють її небезпеку і не хочуть визнавати себе хворими.

Профілактика наркоманії

Важливість профілактики наркоманії та алкоголізму сьогодні повною мірою усвідомлюють фахівці, які так чи інакше стикаються з цією соціальною проблемою. Це представники державних служб з боротьби із незаконним обігом наркотиків, лікарі наркологічних клінік, працівники органів статистики, які ведуть облік захворюваності, викладачі навчальних закладів, представники некомерційних організацій, що займаються боротьбою з розповсюдженням наркотиків.

Ломка наркомана – трохи про головне

Незважаючи на те, що сьогодні немає такої людини в світі, яка б не мала уявлення про те, наскільки небезпечним є навіть разове вживання наркотику, кількість залежних людей неухильно зростає. Не зупиняє молодих людей ані знання про жахи ломки у наркомана, ані розуміння того, що наркотики завдають непоправної шкоди здоров'ю. Все в юності здається поправним і нескінченно далеким від трагедії. «Ну, невже я не зможу протистояти силі якогось там препарату?», — думають молоді люди, які вважають, що в житті слід спробувати всі задоволення. «Нізащо не буду ризикувати своїм здоров'ям», — думають інші, уникаючи тим самим страшної помилки в житті.

Опіоїдна залежність

Кількість наркоманів в Україні невпинно зростає. Армія споживачів різного роду наркотичних засобів щорічно збільшується майже на 10%. При цьому заручниками страшної хвороби стає працездатне, репродуктивне населення — молодь.

Кодеїнова залежність

Традиційний образ наркомана, який тримає в руках шприц або ж затягується димом марихуани, певним чином змінився. Виявляється, стати наркозалежним можна навіть не бажаючи того! Наприклад, тривалий час застосовуючи невинні, на перший погляд, ліки, що мають терапевтичну, знеболюючу дію.

Залежність від лікарських препаратів

Лікарська залежність являє собою синдром, який розвивається при тривалому прийомі лікарських засобів. Головною ознакою прояву є різке погіршення самопочуття і здоров'я при зменшенні доз або повне скасування препарату. Така залежність має кілька характерних фаз розвитку.

Залежність від галюциногенів

Офіційна статистика свідчить: від споживання наркотиків у світі щодня помирає близько 350 осіб. Це лише зафіксовані випадки «білої смерті», а які реалії летального результату наркоманії поза статистикою — сказати складно.

Лікування наркоманії: з чого почати і яку методику вибрати?

Наркоманія — одне з найнебезпечніших захворювань, яке рівною мірою руйнує як організм, так і психіку людини. Слово «наркоманія» походить від грецьких слів «narke» (заціпеніння, сон) і «mania» (божевілля, потяг). Таким чином, наркоманія — це нестримна тяга до наркотичної речовини, прийом якої спричиняє у людини стан ейфорії (кайфу). Відмінною особливістю цього захворювання є те, що людина стає хворою з власної волі — або, точніше сказати, через її відсутність.

Тестування на наркотики

Тестування на наркотики — важливий діагностичний процес, що допомагає достовірно визначити вид вживаних пацієнтом речовин, а так само і ступінь його залежності. Медичний висновок, виданий профільною клінікою, також є важливим юридичним аргументом: проходження тесту на наркотики часто затребуване соціальними службами, правоохоронними органами, відділами з працевлаштування, судом.

Ознаки алкоголізму у жінок

Жіночий алкоголізм відрізняється від чоловічого низкою соціальних факторів. Недарма кажуть, що питуща людина — біда, а питуща жінка — трагедія. Жінки швидше звикають до спиртного і довше виліковуються від залежності. Трагізм ситуації також в тому, що жінка — це ще й мати, а тому фактор соціального, біологічного ризику для сім'ї та дитини збільшено в рази.

Як допомогти наркоману?

Лікування наркомана - факт пристрасті близької людини до вживання будь-яких наркотичних речовин завжди викликає шок і подальшу розгубленість. Питання: «Як допомогти наркоману?», «Як вилікувати наркомана?» з'являються в голові моментально, а пошук відповіді на них займає практично весь вільний час.

Профілактика наркоманії у підлітків

Глобалізація наркотичної залежності дітей і підлітків демонструє шокуючу статистику. Якщо три-чотири десятиліття тому клінічний наркоман у віці 12-15 років був винятковою рідкістю, сьогодні із загальної маси осіб, що звертаються за медичною допомогою до нарколога, до 60% — неповнолітні.

Наркоманія у підлітків носить соціальний характер. Перша доза, перша затяжка марихуани або таблетка психотропної речовини, як правило, данина неформальній традиції, реакція на моду і в рідкісних випадках — прояв безвиході.

Наркологічний центр Ренесанс оголошує про початок безстрокової соціальної акції

Наша клиника является лидером в Украине по количеству вылеченных больных и по уровню сервиса, который соответствует всем медицинским и европейским стандартам. Наши гости располагаются в уютных номерах, где ничего не отвлекает от прохождения реабилитации и полного излечения.

Хімічна залежність

Залежність від хімічних речовин — не вроджена, а набута. Подібно напрацьованому інстинкту, вона проявляється поступово, вимагаючи все нового і нового збільшення доз. Типова помилка кожного наркомана — омана. Від однієї сигарети, таблетки, укола і т.д. нічого не буде! На жаль, через півроку регулярного застосування засобів виникає хімічна залежність, часто ускладнена цілим «букетом» фізичних, психологічних відхилень. Деякі групи наркотиків є настільки руйнівними, що перманентна залежність від хімічних речовин виникає через кілька тижнів. Деградація особистості, переплетена з фізичним самознищенням, на жаль, є незворотною.

Залежність від барбітуратів

Навіть найбільш «миролюбиві» ліки при надмірному споживанні можуть провокувати залежність — наркоманію. Що таке седативні препарати — прекрасно знають наркологи, що зіштовхуються з клінічними випадками звикання пацієнта до ліків.
Безболісне і безпечне зняття абсінентного синдрому
Безболісне і безпечне зняття абсінентного синдрому
Прийом пацієнтів без попереднього запису. Моментальне надання допомоги
Прийом пацієнтів без попереднього запису. Моментальне надання допомоги
Гарантуємо повну анонімність і результат
Гарантуємо повну анонімність і результат
Трегуб Віталій Миколайович
Трегуб Віталій Миколайович

Завідуючий відділенням. лікар психотерапевт

Експерт в терапії алкогольної, наркотичної залежності та психологічних адікцій. Спеціаліст в області діагностики, первинного консультування і розробки індивідуальної стратегії одужання. Практика за кордоном Казахстан, Польща, Болгарія. Веде активну наукову діяльність в області наркології і впровадженню нових методів лікування. Організатор соціальних проектів щодо запобігання та протидії наркоманії серед молоді в Україні.

Oпит роботи 10 років.

Зворотний дзвінок

Введіть, будь ласка, Ваше ім'я і телефон, після чого ми передзвонимо і проконсультуємо по будь-яких питань.

9 + 8 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.